Kargo - Teslimat

 

 

www.lese.com.tr'dan yapacağınız alışverişlerde siparişiniz hazırlanarak seçtiğiniz kargo ile gönderilmektedir. Hafta içi günlerde saat 15.00 a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün, 15.00 dan sonra verilen siparişler ertesi gün kargoya verilir. Cumartesi ve Pazar günleri verilen siparişler Pazartesi gün kargoya verilir. Seçtiğiniz ürünlerde yetersiz stok durumunda konuyla ilgili bilgilendirilirsiniz ve kısmi sevk yada siparişten vazgeçme hakkınız bulunmaktadır.

 

Paketiniz kargo şirketine teslim edildikten sonra bulunduğunuz şehre ve bölgeye göre kargo şirketinin paketinizi size ulaştırma süresi şehir merkezleri için 1 - 3 iş gününü bulabilmektedir. Kırsal kesimlerde ise bu süre çok daha uzun olabilir ve sadece kargo şirketinin belirlediği günlerde günlerde o bölgeye teslimat yapılması durumu söz konusu olabilir. Kargonuzun durumunu sisteme gireceğimiz kargo takip numarası sayesinde kargo şirketinin kargo takip bölümü üzerinden yapabilir ve paketinizin durumunu adım adım takip edebilirsiniz. 

 

Size ulaşan paketi lütfen kargo görevlisinin yanında açınız ve kontrol ediniz. Paket içerisindeki ürünün veya ürünlerin taşımadan kaynaklı bir hasara uğrayıp uğramadığını ve ürünlerin tam olup olmadığını kontrol ediniz. Taşıma nedeni ile oluşmuş bir hasar (kırık, çatlak, ezik, çizik vb. vd.) tespit ederseniz hemen o an kargo görevlisine durumu bildiriniz ve mutlaka ürünün kargo taşıması nedeni ile hasarlı olarak size ulaştırıldığına dair tutanak tutturunuz.

 

Sonrasında durumu Destek Hattımıza bildiriniz. Destek hattımız ürün hakkında iade veya değişim işlemini başlatabilmek amacı ile sizden mutlaka bu tutanağı isteyeceklerdir. Kargo tutanağının iletilmemesi halinde iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır bu nedenle hasarlı ürünler hakkında mutlaka paketi teslim alırken kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekmektedir, aksi takdirde ürünlerin kargodan size hasarlı ulaştırılması nedeniyle ürünlerde bir iade veya değişim durumu söz konusu olmayacaktır.